Küçükkaya: Olağanüstü çaba var… Yabancı gazeteciler şaşkın

Deprem bölgesinde Halk TV adına görev yapan gazeteci İsmail Küçükkaya, sohbet ettiği yabancı gazetecilerin dünyanın başka bir yerinde bu kadar çok inşaat yapılamayacağını söylediğini ifade etti. Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubat 2023 günü yaşanan iki depremin birinci yılı nedeniyle yerli yabancı birçok gazeteci bölgeye akın etti.
Bunlardan biri de İsmail Küçükkaya’ydı. İlk etapta Adana ve Gaziantep civarlarında gözlemlerde bulunan Küçükkaya, bu izlenimlerini ekrandan seyircileriyle paylaştı.

“ELEŞTİRELİM AMA HAKKINI DA VERELİM”

Küçükkaya, şöyle konuştu:
“Yabancı gazetecileri gördüm onlarla konuştum. Farklı ülkelerden. İsveçlisi var Japon’u var. Biraz sohbet ettik. Bir taraftan tabi halkımızın taleplerini şikayetlerini dinliyorlar. Bir taraftan da ne kadar şaşırdıklarını söylüyorlar çünkü deprem bölgesinde yapılan inşaatlara. Gerçekten Adana’dan başladım Gaziantep’e Nurdağı’na. Olağanüstü bir çaba da var onu da söyleyelim. Kolay bir şey değil. Eleştirelim ama eleştirirken onun da hakkını vermemiz gerekir. Sonra nedir sizi etkileyen? Dünyanın başka bir yerinde bu kadar çok inşaatın aynı anda yapılabilmesi kolay değildir diyorlar”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x