Škoda’nın Yenilenen Kamiq ve Scala Ailesi Türkiye’de Satışa Sunuldu

Markanın yeni modelleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Yüce Auto-Škoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Škoda, Türkiye’deki geniş ürün yelpazesini 2024 yılı içerisinde daha da güçlendirecek. Bu atağımızın ilki ise, Scala ve Kamiq ailelerinin yenilenen versiyonları oldu. Bu modelleri ilk kez 2020 yılında satışa sunmuştuk ve bireysel müşterilerin yanı sıra filo müşterileri de büyük ilgi gösterdi. Aynı zamanda kadın kullanıcılarımızın oranının da artmasına öncülük ettiler. 2020’den bu yana her iki modelden 38 binin üzerinde satış adedi elde ettik. Yenilenen modeller hem globalde hem de Türkiye’deki müşterilerin geri bildirimleri dikkate alınarak geliştirildi. Her iki modelimiz de keşfetmeyi seven bireylerin, ailelerin ve kurumsal müşterilerimizin gözdesi olmaya devam edecek. 2024 yılı için Scala’dan 4 bin adet ve Kamiq modelinden 8 bin adet satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Scala ve Kamiq’in ardından ise yeniliklerimiz hız kesmeyecek. Bu yıl içerisinde yeni nesil Superb ve Kodiaq modellerinin yanı sıra yenilenen Octavia’yı müşterilerimizle buluşturacağız. Ayrıca büyük ilgi uyandıran tam elektrikli modellerimiz Enyaq ve Enyaq Coupe de bu yıl sunacağımız modellerden olacak“ dedi.

ÜÇ ZENGİN DONANIM SEVİYESİYLE TÜRKİYE‘DE

B-SUV ve C-Hatchback segmentinin iddialı oyuncuları Kamiq ve Scala, daha dikkat çekici yeni tasarımları ve verimli motor seçeneklerinin yanı sıra, bir dizi gelişmiş asistan sistemleriyle yüksek seviyede aktif ve pasif güvenlik donanımları sunarak öne çıkıyor.

Türkiye’de showroomlarda satışa sunulmaya başlanan Kamiq ve Scala, Elite, Premium ve Monte Carlo olmak üzere üç donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Başlangıç versiyonundan itibaren zengin standart donanımlarıyla öne çıkan Kamiq ve Scala, her zaman olduğu gibi sınıfının en iddialı seçenekleri olacak.

Scala ve Kamiq modellerinde başlangıç seviyesi olan Elite donanımında 8” Dijital Gösterge Paneli ve 8.25” Multimedya Ekranı, Yaya Algılama Özellikli Ön Bölge Frenleme Asistanı, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Manevra Frenleme Fonksiyonu, Hız Sabitleyici, Bi-LED ön far grubu, 3D Dinamik Sinyal Özellikli TOP LED Arka Aydınlatma Grubu, Kablosuz Smartlink, 4 adet USB-C Girişi ve 16” Alüminyum Alaşımlı Jantlar gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor. Premium donanımda Geri Görüş Kamerası, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima, Kablosuz Şarj Ünitesi, Sürüş Modu Yönetimi, F1 Şanzıman ve 17” Alüminyum Alaşımlı Jantlar gibi donanımlar yer alıyor. Ürün gamının en üstü olan Monte Carlo’da ise 18” Ursa jantlar, Full LED Matrix Ön Far Grubu, Panoramik Cam Tavan, 10.25” Dijital Gösterge Paneli, Elektrikli Bagaj Kapağı, Otomatik Park Pilotu gibi donanımlar dikkat çekiyor.

YÜKSEK VERİMLİLİK VE PERFORMANS SUNAN MOTOR SEÇENEKLERİ

Škoda, Scala ve Kamiq modellerinde dinamik sürüşle birlikte verimli motorlar sunuyor. Her iki modelde de yüksek verimliliğe sahip iki modern TSI ünitesi yer alıyor. Üç silindirli, gücü 110 PS’ten 115 PS’e yükseltilmiş 1.0 TSI motor ve dört silindirli 150 PS’lik 1.5 TSI motor tercih edilebiliyor. ACT silindir kapama teknolojisine sahip olan motor, güç gerekmediğinde iki orta silindiri kapatarak yakıt tüketimini azaltıyor.

SCALA DAHA FAZLA SPORTİFLİK VE DİNAMİZM

Sportif tasarım detaylarıyla daha dikkat çekici bir tasarıma sahip olan yeni Scala, inceltilen ön farları, daha geniş ve dik ön ızgarası, yeni ön ve arka tampon tasarımıyla sınıfındaki en dinamik modellerden biri olmaya devam ediyor.

KAMİQ İLE DAHA GÜÇLÜ SUV İMAJI

Škoda Kamiq, yenilenen versiyonunda gücünü ve performansını daha fazla vurgulayan bir tasarıma sahip oldu. Daha geniş ve dik ön ızgaraya sahip olan yeni Kamiq, daha keskin yeni far tasarımıyla da dikkat çekiyor. Aracın ön ve arkasında yer alan 3 aralıklı ön-arka difüzör SUV tarzının altını çiziyor. Yenilenen tasarımıyla Kamiq yüksek sürüş pozisyonu ile SUV tercih edenlerin gözdesi olmayı sürdürecek.

DAHA ZENGİN GÜVENLİK VE ASİSTAN SİSTEMLERİ

Škoda, her modelinde olduğu gibi Kamiq ve Scala modellerinde de güvenlikten ödün vermedi. Sürücünün yaşamını kolaylaştıran asistanların yanı sıra her iki modelde de zengin güvenlik sistemleri yer alıyor.

Yaya Algılama Özellikli Ön Bölge Frenleme Asistanı, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Çoklu Çarpışma Freni, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi ve Manevra Frenleme Fonksiyonu tüm versiyonlarda standart olarak sunuluyor. Bununla birlikte Kamiq ve Scala’da ilk kez Full LED Matrix Ön Far Grubu ve Köşe Dönüş Özellikli LED Ön Sis Farları da sunuluyor. Euro NCAP bağımsız çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Scala ve Kamiq en üst düzey korumayı sağlıyor.

TEKNOLOJİ VE KONFOR ODAKLI KABİN

Škoda, yenilenen Scala ve Kamiq modellerinde yenilikçi yaklaşımını devam ettiriyor. Yeni araçların kabinlerinde daha fazla konfor, teknoloji ve yeni tasarım unsurları dikkat çekiyor. Škoda, araçlarının üretimdeki CO2 ayak izini daha da azaltmak için Scala ve Kamiq modellerinde daha fazla sürdürülebilir malzeme kullandı. Yeni kapı ve koltuk döşemelerinde, geri dönüştürülmüş malzemelere yer verildi.

Scala ve Kamiq modellerinde 8” Dijital Gösterge Paneli ve 8.25” Multimedya ekranı sunulurken, donanım seviyesine bağlı olarak 10.25” Dijital Gösterge Paneli tercih edilebiliyor. Bunun yanı sıra, standart olarak sunulan Kablosuz Smartlink; Premium donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunulan Kablosuz Şarj Ünitesi ve 5 adet USB-C girişi özellikleriyle, sürücülerin ve yolcuların zahmetsiz ve kesintisizce multimedya üzerinden telefonlarına erişimi sağlanıyor.

Müşteri geri bildirimlerine istinaden, Premium donanım seviyesinden itibaren standart sunulan Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima paneline, fan yüksekliği ayarlama butonları eklendi. Arka yolcuların konforunu da her daim gözeten Scala ve Kamiq’in geniş arka diz ve baş mesafesi, arka koltuklarda bulunan Çift Bardaklıklı Kol Dayama ve Havalandırma Çıkışları arka yolcuların yolculuk keyfini de üst seviyeye taşıyor.

SCALA VE KAMİQ MONTE CARLO DA İLK KEZ TÜRKİYE‘DE

Yenilenen Scala ve Kamiq modelleri, Škoda’nın ralli başarılarından ilham alarak tasarlanan Monte Carlo versiyonlarıyla da dikkat çekiyor. Dinamik çizgileri ve keskin hatları ile öne çıkan Scala ve Kamiq’in Monte Carlo versiyonları, Türkiye’de ilk kez satışa sunuluyor. Böylece, Türkiye’de geçtiğimiz yıl Fabia ile başlayan Monte Carlo serüveni, 2024 yılında Monte Carlo ailesinin tamamlanmasıyla hız kesmeden devam ediyor.

Scala Monte Carlo ve Kamiq Monte Carlo, Monte Carlo ailesinin tüm üyelerinin sahip olduğu parlak siyah detaylar ve sportif dış ve iç mekan ile dinamik bir görünüme sahip.

Monte Carlo logoları ise her iki modelin de çamurluklarını süslüyor. Škoda ızgara çerçevesi, dış ayna kapakları ve yan eteklerin yanı sıra ön-arka difüzör ve logolardaki detaylar parlak siyah renkle sunuluyor. Buna ek olarak Scala Monte Carlo ve Kamiq Monte Carlo’da, standart olarak panoramik tavan bulunuyor. Bu özellik, Scala’da genişletilmiş arka cam ile kusursuz bir uyum sağlarken, Kamiq’de de siyah tavan rayları dikkat çekiyor. Ayrıca modele özel olarak tasarlanan siyah zeminli jantlar, Monte Carlo sportifliğini yansıtıyor. Araçların içerisinde de Monte Carlo logolu spor direksiyon, çelik pedallar, karbon görünümlü orta konsol ile birlikte Monte Carlo kırmızı-gri dikiş detaylı spor koltuklara yer veriliyor.

LANSMANA ÖZEL FİYATLARLA SATIŞA SUNULDU

Her açıdan daha iddialı hale gelen B-SUV modeli Kamiq 1 milyon 509 bin 900 TL’den ve C-Hatchback modeli Scala 1 milyon 409 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken showroomlarda da lansmana özel fırsatlar müşterileri bekliyor.

150 HP güç üreten 1.5 litrelik motorla sunulan Monte Carlo versiyonu, Kamiq modelinde 1 milyon 969 bin 900 TL ve Scala modelinde 1 milyon 799 bin 900 TL’den tercih edilebiliyor. Diğer versiyonlarda da olduğu gibi, lansmana özel fırsatlar Škoda showroomlarında müşterileri bekliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x