Spider-Man 2 11 Günde 5 Milyon Adet Sattı

Sony, 2023 yılı 2. çeyrek mali raporu ile Marvel’s Spider-Man 2 satışlarının 20 Ekim tarihinde piyasaya çıktığından beri ilk 11 gün içinde 5 milyon adet sattığını açıkladı. Açıklama oyunun ilk gün 2,5 milyon adet sattığına dair daha önce yapılan açıklamanın ardından geldi. Sony, Marvel’s Spider-Man 2’nin bir PlayStation stüdyosu tarafından yapılan en hızlı satan oyun olduğunun altını çizmişti.

Öte yandan, bu sayıya Marvel’s Spider-Man 2 PS5 konsol paketinin satışları da dahil. Ek olarak, diğer PlayStation Studio oyunları daha önce biraz farklı bir zaman diliminde neredeyse aynı miktarda satmıştı. Neyse ki Sony, önemli birinci parti PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunlarının çeşitli satış kilometre taşlarını gösteren ayrıntılı bir tablo sağladı. Naughty Dog’un The Last of Us Part 2 oyunu piyasadaki ilk 3 gününde 4 milyon adet sattı. Ayrıca, Sony Santa Monica’nın God of War Ragnarök oyunu sadece 5 günde 5,1 milyon adet sattı. Yine de Marvel’s Spider-Man 2’nin birinci parti PlayStation Studios tarafından yapılan en hızlı satan oyunlar arasında yer aldığı inkar edilemez.

Sony ayrıca, PlayStation 5 satışlarına ilişkin bir güncelleme de yaptı. Buna göre son çeyrekte 4.9 milyon konsol satıldı ve bu rakam 2022 yılının 2. çeyreğine kıyasla 1,6 milyon artış anlamına geliyor. Toplamda 46,9 milyon ünite satılırken, PlayStation Network’teki aylık aktif kullanıcı sayısı bir önceki çeyreğe kıyasla 108’den 107’ye düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x