TikTok kullanıcısı 46 yıllık biletle Disney World’e girdi

Mathew Ables isimli bir sosyal medya kullanıcısı, 23 Ocak’ta yaptığı paylaşımında, orijinal değeri 244 TL (8 dolar) olan biletin üzerinde “Walt Disney World’de 10 Macera Büyülü Krallık” yazan ve Mickey Mouse ile Disney kalesinin eski bir tasarımının yer aldığını gösterdi.

Ables, dolapta tozlanan biletin üzerinde “hiç kullanılmadığı” ve “son kullanma tarihi bulunmadığı” ifadelerini fark ettiğinde aklına Walt Disney World’e gitme fikrinin geldiğini ekledi.

Bu yüzden Orlando, Florida’ya uçmaya ve parka gidip içeri girmek için bileti kullanıp kullanamayacağını test etmeye karar verdi. TikTok videosu daha sonra onun bir ‘Misafir İlişkileri’ ofisine gittiğini ve bunu parka giriş için kullanmak istediğini ve bunun eski bir bilet olduğunu açıkladığını gösterdi.

Talihli adamın girişimi başarılı oldu ve Disney World giriş kalesine doğru yürürken “Bunun gerçekten işe yaradığına inanamıyorum” diye belirtti.

Aynı bir günlük giriş biletinin “orijinal değerinin 20 katından daha pahalıya mal olacağını” ve 1978’de 8 dolardan 2024’te 164 dolara çıkacağını belirterek paylaşımını sonlandırdı.

Video şu ana kadar bir hafta içinde 9,2 milyon görüntüleme, 943 binin üzerinde beğeni, 50 binin üzerinde yer imi ve 3.800’ün üzerinde yorum topladı; birçok kişi Disney’in kendisine verilen bileti “onurlandırdığı” için mutlu olduğunu yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x